Nachádzate sa tu

       

 

Detský folklórny súbor

Kúcanek

 

                    Založenie detského folklórneho súboru vyplynulo z celkom jednoduchého dôvodu. Keďže snahou Občianskeho združenia Pjekné mjestečko je zachovanie kultúrneho a historického dedičstva obce a okolitého regiónu, bolo samozrejmé začať u tých najmenších. Tak v roku 2013 Richard Drška a Filip Húšťava oslovili Milicu Barkociovú, terajšiu učiteľku tanečného odboru v ZUŠ Kúty. Slovo dalo slovo a pani učiteľka s pomocou rodičov začala formovať prvé deti do súboru.

                   V novembri 2013 nacvičili spolu prvé pásmo tancov a piesní, a na základe priateľského pozvania išli na Detský krojový ples v Starej Břeclave. Tam získali prvé kontakty na vedúce iných folklórnych súborov z blízkej Moravy a Slovenska. Dnes po dvoch rokoch života a tvrdej práce súbor navštevuje rôzne folklórne podujatia s nacvičenými pásmami k rôznym príležitostiam, ako sú Hody, Jarmok, Vianoce, Fašiang, Veľká noc, Stavanie máje a iné. Jedným z veľkých milníkov súboru bolo v máji roku 2014 usporiadanie vlastného folklórneho festivalu „Za Kútama na vŕšečku.“, ktorý bol ako doprovodná akcia ku Kúcanskému jarmoku. Festival sa stretol s veľkým ohlasom a stal sa tradíciou.

Detský folklórny súbor technicky a finančne zastrešuje ZUŠ Kúty s veľkou podporou obce Kúty  a o.z. Pjekné mjestečko.

Umeleckou vedúcou súboru je Milica Barkóciová, s úpravou pásiem a návrhom krojov pomáha historik Richard Drška a Aneta Vávrová. Veľmi veľkou pomocou s šitím a opravou krojov je Ivana Šišková. Osobitne veľká vďaka patrí aj ostatným rodičom detí za pomoc s prípravou detí pred vystúpeniami. Neúnavným dobovoľníkom je p.Johaník, ktorý hudobne doprevádza deti na vystúpeniach.

 

 

 

Kontakt na nás:

info@kucanek.sk

Organizačná vedúca:

Ľubomíra Pernecká, lpernecka@gmail.com

Umelecká vedúca:                       

Milica Barkociová            

Niektoré z našich fotiek tu.

https://goo.gl/photos/9x9fRSUMSodRDZou9

https://goo.gl/photos/yJK6EsdihKoWMEex8

https://goo.gl/photos/qwXGALFQDXadxXK36

https://goo.gl/photos/Aw7qw6q5qxK5mASZ9

sponzori

Mužský zbor Kúcané   

Kontakt :     pjekne.mjestecko@gmail.com

Organizačný vedúci:

Filip Húšťava  +421 908 583 520,

filip.hustava@gmail.com

Umeleckí vedúci:

David Valachovič, Marek Gernát          

Detský folklórny súbor Kúcanek

Kontakt: info@kucanek.sk

Organizačná vedúca:

Ľubomíra Pernecká +421 911 313151,

lpernecka@gmail.com

Umelecká vedúca:

Milica Barkociová